„Kreatywni na co dzień” warsztaty z przedsiębiorczości w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy we współpracy z Ośrodkiem Przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 13 października br. zorganizowała warsztaty pt. „Kreatywni na co dzień”. Dyrektor Inkubatora Magdalena Perkowska- Szymanowicz prowadząca zajęcia z młodzieżą Zespołów Szkół z Płonki Kościelnej i Łap-Osse, zaprosiła uczniów do kreatywnego uczestnictwa w warsztatach. Podczas zajęć zmierzyliśmy się z popularną grą Scrabble i podstawami projektowania. Gra planszowa opierała się na znajdowaniu słów związanych z wyrazem „przedsiębiorczość”. Było to nowe i ciekawe wyzwanie pozwalające wykazać się pomysłowością, a także świetna okazja do zmierzenia się z innymi uczestnikami.   Celem zajęć było wykształcenie wśród młodzieży logicznego sposobu myślenia, spostrzegawczości i umiejętności rywalizacji, a atmosfera zabawy sprzyjała nauce kreatywnego myślenia oraz zdrowemu współzawodnictwu . Wszystko to sprawiło, że warsztaty miały duży wpływ na intelektualny rozwój uczestników. Zajęcia zakończyliśmy życząc uczniom ciekawych pomysłów i kreatywnego myślenia w realizacji życiowych celów i zadań.