„Arką Józefa spod Tykocina do Gdańska” – relacja z wyprawy

Wiele zainteresowanych osób przyszło 7 grudnia br. do łapskiej biblioteki na spotkanie z ks. Józefem i harcerzami 7 HDW „Szara Szekla”, aby posłuchać relacji z niecodziennej wyprawy tratwą. Goście wieczoru, ubrani w harcerskie mundury, z ogromnym entuzjazmem relacjonowali zgromadzonym najciekawsze zdarzenia z wyprawy. Tratwę, którą płynęli, wymyślili sami i budowali ją przy łapskiej parafii pw. Piotra i Pawła gdzie działają, przez cały rok. Wyprawa „Arką Józefa”, tak nazwali swoją tratwę, spod Tykocina do Gdańska odbyła się w ramach Roku Rzeki Wisły. Połączona ze spotkaniami z władzami mijanych miast, harcerzami, członkami Ligi Morskiej i Rzecznej oraz innymi ciekawymi osobami, była niezapomnianą przygodą i interesującą promocją naszego miasta. Podczas wyprawy na wodnym szlaku harcerzom towarzyszyli doświadczeni podróżnicy Roman Falkowski i Jan Kubiś, którzy służyli młodzieży swoją pomocą i radą. Wielu bezinteresownych ludzi pomagało harcerzom w trakcie realizacji projektu. „Bez wsparcia i życzliwości różnych osób nic się nie udaje w życiu” – powiedział na spotkaniu ks. Józef, dziękując wszystkim tym, którzy przyczynili się do sfinalizowania tego niecodziennego przedsięwzięcia. Podczas spotkania obejrzeliśmy mnóstwo zdjęć z ekscytującym komentarzem ks. Józefa. Ciekawym akcentem były też harcerskie szanty śpiewane przez młodzież. Zgromadzona publiczność z wielkim podziwem słuchała opowieści uczestników, gratulując harcerzom pomysłu, wytrwałości i odwagi w trudnej wyprawie. Wszyscy utwierdzili się w przekonaniu, że harcerze mają swoje zasady, których starają się nigdy nie łamać. Są zdyscyplinowani i mają szacunek do każdego. Dziękujemy ks. Józefowi i harcerzom za spotkanie, w którym my także mogliśmy poczuć wiatr we włosach i dreszcz emocji pokonując razem kilometry niezwykłego szlaku wodnego.