Świąteczne spotkanie bożonarodzeniowe w bibliotece

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Jest to również okazja do wspólnego spotkania w bibliotece.

W środę 13 grudnia Biblioteka Publiczna w Łapach gościła dzieci z Przedszkola Nr 1. Z okazji zbliżającego się  Bożego Narodzenia przygotowano świąteczne zajęcia bogate w różnorodne atrakcje. Uczestnicy spotkania zapoznali się z tradycjami wigilii i magicznych świąt oraz w skupieniu wysłuchali wierszy i piosenek nawiązujących do tych szczególnych chwil w roku. Dzieci chętnie włączyły się do wspólnej zabawy układając choinkę z łańcuchów i tworząc figury: bombkę i gwiazdę z własnych ciał. Śpiewały świąteczne i zimowe piosenki. Naśladując postaci –aniołki, renifery, krasnale i mikołaje świetnie bawiły się przy dźwiękach utworu muzyczno-poetyckiego “Bajki o Świętym Mikołaju”. Z ochotą uczestniczyły w dyskusji o przeżywaniu świąt w rodzinnym domu, prezentach i wyjątkowym dniu jakim jest wigilia.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek oraz zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie przy choince.