Wiosna już tuż, tuż – spotkanie przedszkolaków w bibliotece

14 marca br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się spotkanie edukacyjne, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 2 w Łapach. Tematem zajęć była wiosna. Przedszkolaki chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian zachodzących w przyrodzie. Potrafiły wymienić wiosenne kwiaty, ptaki, ale również znakomicie opowiadać o wiosennej pogodzie i wiosennych zwyczajach. Było również wiele zagadek związanych z wiosną, na które uczestnicy udzielali prawidłowych odpowiedzi. Spotkanie w bibliotece wypełniło głośne czytanie opowiadania o wiośnie. Nie zabrakło wesołych zabaw przy muzyce i zgadywanek. Ponadto dzieci miały okazję obejrzeć nie tylko księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zwiedzić wszystkie działy biblioteki. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu. Dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Wędrując pośród półek z książkami, każdy mógł wybrać coś dla siebie.
Wszyscy bawili się świetnie. Było wiosennie, gwarno, radośnie i kolorowo. Na nudę nie było czasu.