Tydzień Bibliotek w Płonce Kościelnej 2018

Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej upłynął pod znakiem konkursów. Miały one na celu ukazanie piękna polskiej poezji patriotycznej. 10 maja wspólnie z biblioteką szkolną zostały przeprowadzone dwa konkursy literackie dla różnych grup wiekowych: „Moja rodzina” oraz „Czy trudne tematy są dla młodzieży?”. W kategorii klas młodszych zwyciężyły: Alicja Kulwicka, Amelia Ćwiklewska i Beata Płońska, zaś w grupie uczestników klas starszych – Weronika Perkowska, Gabriela Łupińska i Natalia Kulwicka. Natomiast 14 maja przy współpracy WDK i nauczycieli oraz grup przedszkolnych z Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej – zostało zorganizowane spotkanie z maluchami pod hasłem: „Kocham moją Ojczyznę”. Odbył się również konkurs recytatorski polskiej poezji patriotycznej, następnie zostały przeprowadzone warsztaty artystyczne – dzieci wykonywały nowatorskie kotyliony. Zwycięzcy wszystkich konkursów oraz pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Biblioteka w Płonce Kościelnej serdecznie dziękuje nauczycielom oraz instruktorowi WDK za współpracę w przygotowaniu i przeprowadzeniu wyżej wymienionych przedsięwzięć.
Spotkanie "Kocham moją Ojczyznę"
Dzieci z dyplomami i upominkami
Wręczenie nagród za konkursy literackie