Tydzień Bibliotek w Uhowie

Filia Biblioteczna w Uhowie włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku odbył się on pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Każdego dnia na czytelników czekały inne atrakcje. Rozpoczęliśmy od spotkania mieszkańców Uhowa pt. “Międzypokoleniowe czytanie”. W miłej atmosferze przy herbatce czytali młodsi i starsi. Następnego dnia można było obejrzeć Teatrzyk Kamishibai. Ta wyjątkowa forma przekazu opowieści zafascynowała wszystkie zaproszone dzieci. Zmieniające się obrazki w „zaczarowanej skrzynce” sprawiły, że wśród odbiorców panowała idealna cisza. Na kolejnych zajęciach pt. “Książka i zabawa” uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak można bawić się z książką, natomiast na „Bajkowych zagadkach” dzieci z zerówki z wielką radością odgadywały zagadki dotyczące tytułów i bohaterów bajek. Był konkurs fotograficzny telefonem „Pocztówka znad Narwi” i wystawa czytelnicza w Szkole Podstawowej im. Hugona Kołłątaja w Uhowie. Został również zorganizowany ze współpracą z Wiejskim Domem Kultury w Uhowie Piknik Rodzinny „Czytanie na kocyku” który był znakomitym zakończeniem już XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.