IV Przystanek z książką w bibliotece

5 maja br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyła się impreza „IV Przystanek z książką w bibliotece”, w której uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łapach. Po krótkim wstępie kierownika Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego – Małgorzaty Szymańskiej- Rokickiej i Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy – Barbary Bajdy „Przystanek z książką w bibliotece” rozpoczął się od spotkania autorskiego z Wiolettą Piasecką, autorką serii „Opowieści patriotyczne”, w skład której wchodzą książki: „Ignaś” i „Faustynka”. Pierwsza książka przedstawia nam życie i twórczość Ignacego Paderewskiego. Druga zaś opowiada o polskiej dziewczynce, która mieszka z rodzicami na Syberii, gdzie trafiło wiele polskich rodzin na zesłanie, wygnanych tam przez zaborcę rosyjskiego. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jaki los spotkał Faustynką i Ignasia, zachęcamy do przeczytania tych poruszających historii.  W trakcie spotkania autorka przedstawiła również bohaterów książki “Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń”. Sprawdziła wiedzę uczniów na temat znajomości ligi światowej piłki nożnej. Dobrą znajomością tematu wykazali się chłopcy. Podczas spotkania pisarka zaprosiła dzieci do udziału w zabawach (baśniowy konkurs, zabawa teatralna, zagadki, polskie łamańce językowe) połączonych z wróżeniem. Natomiast druga część imprezy odbyła się ph. „Pan Balonik zaprasza do biblioteki”. Pani Małgorzata Szymańska- Rokicka w zabawny sposób zachęcała uczestników do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek oraz zaopiekowania się Panem Balonikiem.
Na koniec każdy uczestnik imprezy mógł otrzymać autograf pisarki. Ciepła i miła atmosfera spotkania, ciekawe opowieści z pewnością na długo zostaną w pamięci nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

„IV Przystanek z książką w bibliotece” zrealizowany został przy współpracy: Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego oraz Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego.
Serdecznie dziękujemy!