Konferencja „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu”

Przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Łap na konferencji w Zabielu

Przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Łap na konferencji w Zabielu. Konferencja „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu – II edycja” odbyła się 4.06.2018 r. w Zabielu gmina Kolno. Organizatorami byli Instytut Działalności Publicznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Gmina Kolno.Gościem honorowym spotkania był Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. UTW w Łapach reprezentowała 11 osobowa delegacja. Miło i owocnie spędzono czas wraz z przedstawicielami 10 uniwersytetów – uczestników tegorocznej edycji projektu. Głównym punktem konferencji była uroczysta inauguracja nowo powstałego UTW Gminy Kolno. Uczestnicy wymieniali się doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji założonych działań, a „Zabielanki” z Zabiela oraz „Czerwieniacy” z Czerwonego – studenci I-szego roku zainicjowali wspólne śpiewanie.

UTW