„Jak nie czytam, jak czytam” – Ogólnopolska Akcja Czytania

8 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łapach przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, której głównym celem była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci aktywnych czytelniczo.

W tym roku postanowiliśmy zorganizować wydarzenie oparte na zasadach FLASH MOB, czyli wydarzenia gromadzącego tłum ludzi, spotykających się w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałej akcji. Każdy z uczestników imprezy przyniósł ze sobą ulubioną lekturę. Uczniowie nie tylko czytali na głos przyniesione przez siebie książki ale również…tańczyli z nimi w rytm popularnej muzyki. Okazało się, że ulubioną lekturę można nie tylko czytać – ale również świetnie się z nią bawić. Następnie przyszedł czas na Mannequin Challenge – zabawy z książką, w trakcie której uczestnicy zastygali w pozach niczym manekiny. Kulminacyjnym punktem imprezy o godz. 10. 00 było zbiorowe głośne czytanie fragmentów ulubionych pozycji. Uczestnicy akcji udowodnili, że wcale nie boją się czytania, a książka kojarzy się im z przyjemnością.

Cała impreza została zorganizowana dzięki współpracy kilku instytucji:  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach a w szczególności Biblioteki Szkolnej, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy oraz Domu Kultury.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę!