Menu Zamknij

“Czytanie łączy” – „Polska –moja Ojczyzna” – XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy od lat bierze udział w realizacji projektów inicjowanych m.in. przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizując różne imprezy czytelnicze zachęcamy rodziców do codziennego głośnego czytania książek swoim pociechom. W myśl tej idei nasza biblioteka włączyła się w obchody XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ph „Czytanie łączy”. W tym roku skupiliśmy się na 100- leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Zorganizowanie akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” ma na celu propagowanie idei głośnego czytania wśród młodych czytelników i wydobycie korzyści płynących z twórczego kontaktu z literaturą.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy od lat bierze udział w realizacji projektów inicjowanych m.in. przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, które poświęcają wiele uwagi wczesnym kontaktom małego dziecka z książką i biblioteką. Organizując różne imprezy czytelnicze zachęcamy rodziców do codziennego głośnego czytania książek swoim pociechom. W myśl tej idei nasza biblioteka włączyła się w obchody XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ph „Czytanie łączy”. W tym roku skupiliśmy się na 100- leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z tym przygotowaliśmy patriotyczne zajęcia edukacyjne. W dniach 4-7 czerwca br. wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 2, Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej spotkaliśmy się w bibliotece, aby upamiętnić tak ważne wydarzenie dla naszego narodu. Po miłych słowach powitania, uczestnicy wspólnie odczytali Lokomotywę Juliana Tuwima. Nie zabrakło recytacji wierszy ze zbioru Władysława Bełzy oraz zabaw przy piosenkach „Jestem Polką i Polakiem”, czy ”Bo wszyscy Polacy to jedna Rodzina”. Ponadto omówiliśmy polskie symbole narodowe oraz dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie wybraliśmy się na spacer do miejsc pamięci znajdujących się na terenie naszego miasta. Odwiedziliśmy i przybliżyliśmy krótką historię miejsc upamiętniających ludzi walczących o naszą niepodległość ( Pomnik Niepodległości, Pomnik ppłk. Stanisława Nilskiego-Łapińskiego oraz Krzyż Sybiraków).
Mamy nadzieję, że te niecodzienne spotkania wzbogaciły wiedzę uczniów, pozwoliły „dotknąć” historii, a także pokazały jak pasjonująca jest przeszłość naszego kraju.

Do zobaczenia za rok!

Skip to content