Wolontariusze z Gimnazjum Nr 1 w Bibliotece Publicznej w Łapach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy w roku szkolnym 2017/2018 kolejny raz zaprosiła do współpracy wolontariuszy z Gimnazjum Nr 1 w Łapach. W związku z tym z przyjemnością gościliśmy w naszych progach 11 uczniów oraz ich opiekuna panią Bożenę Matłoka. Chętni do pomocy w pracach bibliotecznych odwiedzając Oddział dla Dzieci raz w tygodniu w wyznaczonych godzinach zajmowali się przydzielonymi im zadaniami. Byli odpowiedzialni za prowadzenie kroniki, robienie gazetek i wystawek. Dbali o porządek na półkach z książkami. Pomagali również w przygotowaniach do cyklicznych akcji i innych imprez organizowanych przez bibliotekę. Poprzez tego typu działania jak wolontariat uczniowie zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności przydatne w szkole, pracy i życiu osobistym.
Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za poświęcony czas, kreatywność i pomoc w naszych codziennych obowiązkach.
Dziękujemy panu Dariuszowi Rydzewskiemu – Dyrektorowi Gimnazjum Nr 1 w Łapach oraz pani Bożenie Matłoka – opiekunowi wolontariuszy za zaangażowanie i owocną współpracę.