LOKALNY KLUB KODOWANIA – podsumowanie zajęć

W roku szkolnym 2017/2018 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy działał Lokalny Klub Kodowania, utworzony we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Była to kontynuacja nauki kodowania i rozwijania umiejętności w zakresie programowania. Wykorzystując na zajęciach nowoczesne pomoce edukacyjne, takie jak roboty Photon, produkowana przez polską firmę Photon Entertainment czy gry interaktywne Scottie Go! umożliwiliśmy prowadzenie ciekawych warsztatów bez komputera, za to z tabletami, w formie zabawy i z elementami rywalizacji. Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawowe sposoby programowania robotów oraz mieli możliwość nauczyć się sterować i programować polecenia tak, aby robot poruszał się do przodu, do tyłu oraz aby omijał przeszkody, mówił, zmieniał kolory. Gra Scottie Go! natomiast pozwoliła pobudzić wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia.
20 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się podsumowanie zajęć Lokalnego Klubu Kodowania. Warsztaty prowadził profesjonalista z dziedziny programowania: Dariusz Gąsowski, w których udział wzięło 11 entuzjastów kodowania. Na zakończenie zajęć wszyscy członkowie LKK otrzymali Certyfikaty.
Mamy nadzieję, że młodzi ludzie podczas nauki kodowania zdobyli kompetencje, które zaprocentują w przyszłości, a może także przyczynią się do wyboru studiów czy zawodu związanego z nowymi technologiami. Być może programowanie stanie się kiedyś ich pasją.
Przygoda z kodowaniem w łapskiej bibliotece jednak się na tym nie kończy. Planuje się kontynuację zajęć w ramach Lokalnego Klubu Kodowania, do którego już dzisiaj serdecznie zapraszamy młodych ludzi w wieku 11-15 lat. Szczegóły po wakacjach!
Lokalny Klub Kodowania w łapskiej bibliotece powstał w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.