Olivier Bourdeaut – „Miłość i inne nieszczęścia”

Kolejny rok działalności łapskiego DDK już za nami. Jak to mamy w zwyczaju, ostatnie spotkanie przed wakacjami organizujemy poza biblioteką. Tym razem wybrałyśmy się do jednej z łapskich pizzerni aby porozmawiać o książce Oliviera Bourdeauta „Miłość i inne nieszczęścia”. W miłej atmosferze ale wśród dopingu fanów piłki nożnej (wszak to czas igrzysk) rozmawiałyśmy o życiu rodzinnym, jego blaskach i cieniach. „Miłość i inne nieszczęścia” to porywająca, słodko-gorzka opowieść o niezmierzonej miłości, o radości życia, sile uczucia i więzów rodzinnych. Powieść o ekscentrycznej rodzinie, w której ojciec poluje na muchy harpunem, matka codziennie zmienia imię, syn za karę ogląda telewizję, a przygarnięty żuraw pełni rolę domowego zwierzaka. I zdawałoby się wszystko układa się bezproblemowo do czasu, kiedy dostrzegamy poważną chorobę głównej bohaterki. Wówczas to bezgraniczne, szalone szczęście okazuje się tylko siecią złudzeń przynoszącą smutek. Zgodnie uznałyśmy, że była to jedna z ciekawszych powieści w mijającym roku. Lektura jednocześnie smutna i wesoła ale jak najbardziej godna polecenia na ciepłe, letnie wieczory. Słonecznych i przyjemnych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.