Spotkanie autorskie z Maciejem Orłosiem w Bibliotece Publicznej w Łapach

19 września 2018 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała spotkanie autorskie dla dzieci z prezenterem telewizyjnym, aktorem, autorem książek dla dzieci – Maciejem Orłosiem. Impreza czytelnicza została zrealizowana w ramach projektu „POLUB CZYTANIE! – książka łączy pokolenia”. Na spotkanie przybyli uczniowie ze szkół podstawowych nr 1, Nr 2, Uhowa i Płonki Kościelnej oraz mieszkańcy Łap. Zaproszony gość znany głównie jako prezenter Teleexpresu promował napisane przez siebie książki dla dzieci m. in.: „Tajemnicze przygody Kubusia”, „Tajemnicze przygody Meli”. Jak wyjaśnił pisarz, inspiracją do stworzenia obu dzieł były jego własne dzieci. Duże poczucie humoru, błyskotliwość i ogromna wiedza to cechy charakteryzujące naszego gościa. Pan Maciej jest ambasadorem Fundacji Cała Polska czyta dzieciom. Nawiązując do tej kampanii zawarł kontrakt z dziećmi dotyczący zmobilizowania dorosłych do codziennego wspólnego czytania. W trakcie spotkania dzieci zadawały mnóstwo różnych pytań, a autor chętnie udzielał na nie odpowiedzi. Dojrzałość samodzielnych przemyśleń dzieci zawartych w pytaniach zaskakiwała samych organizatorów. Po zakończeniu akcji czytelniczej wszyscy chętni mogli otrzymać autograf, zamienić słowo i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Maciejem Orłosiem. Po zakończeniu akcji czytelniczej wszyscy chętni mogli otrzymać autograf, zamienić słowo i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Maciejem Orłosiem.
Całą imprezę poprowadził zaprzyjaźniony z Biblioteką Dominik Sołowiej – dziennikarz znany z prowadzenia ,,Śród Literackich” w Książnicy Podlaskiej.