Sławomir Koper gościem spotkania w bibliotece

W czwartkowe popołudnie, 11 października, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy w ramach projektu ,,A chodź… na słóweczko” gościła historyka – autora najlepiej sprzedających się obecnie książek historycznych w Polsce. Jest nim znany m.in. z takich tytułów jak ,,Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej”, ,,Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej” czy też ,,Kobiety w życiu Mickiewicza” Sławomir Koper. Jego książki często skupiają się na sensacji i skandalu. Pisarz bowiem specjalizuje się w dziejach polskiej obyczajowości, opisuje historię od bardzo ludzkiej strony. Jak sam mówił nie ma on naukowych ambicji, a jego głównym celem jest popularyzowanie historii. W czasie spotkania Sławomir Koper z wielkim humorem, odwagą i dystansem do siebie opowiadał o swoich książkach, sposobie pracy, relacjach z innymi autorami i wydawnictwami, a także o trudnej pracy nad scenariuszami seriali dokumentalnych. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wielu ciekawych anegdot związanych z życiem autora. Na zakończenie uczestnicy mieli okazję na chwilę rozmowy z pisarzem oraz otrzymanie autografu.

Spotkanie poprowadził dziennikarz Dominik Sołowiej.