“Polub czytanie! – książka łączy pokolenia” – podsumowanie projektu

Od września do grudnia br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy realizowała projekt “Polub czytanie! – książka łączy pokolenia”, który adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz rodziców i seniorów z terenu miasta i gminy Łapy. Miał na celu propagowanie czytelnictwa, zachęcenie do aktywnego udziału w życiu kulturalnym biblioteki, pobudzenie pasji czytelniczych, zwiększenie zainteresowania książką jako: rozrywką, źródłem informacji i inspiracji, ukazanie dzieciom biblioteki jako miejsca, które uczy, bawi i integruje. Najważniejszym założeniem było zaangażowanie dorosłych do spędzania czasu z dziećmi przy książce. W ramach projektu zorganizowaliśmy spotkania autorskie ph. “Z książką na dobry początek” z zaproszonymi pisarzami, autorami książek dla dzieci: spotkanie z Maciejem Orłosiem – prezenterem telewizyjnym oraz dwa spotkania z Krzysztofem Petkiem-podróżnikiem. Uczestniczyli w nich mieszkańcy Łap i okolic (dzieci, dorośli, seniorzy). Ponadto zorganizowaliśmy trzy warsztaty czytelnicze ph. “Książka łączy pokolenia”. Zajęcia poprowadzili: trenerzy Stowarzyszenia KLANZA, filolog i dziennikarz-Dominik Sołowiej oraz Iwona Jaźwińska – logopeda, pedagog i polonista. W trakcie realizacji projektu powstała wystawa: „Książki dziadków, rodziców i wnuków”. Ostatnim punktem projektu POLUB CZYTANIE!-książka łączy pokolenia był występ Teatru Katarynka, połączony z wizytą Mikołaja. W projekcie wzięło udział 573 osoby. Projekt został zrealizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku.