Projekt ,,A chodź… na słóweczko” zakończony!

Projekt ,,A chodź… na słóweczko” został zakończony. Realizowany był od sierpnia do grudnia w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Partnerstwo dla książki 2018”. Naszym głównym Partnerem w realizacji tego przedsięwzięcia była Fundacja Aktywizacja. Przeprowadzone działania to warsztaty pisarskie oraz cztery spotkania autorskie. Działania były adresowane głównie do młodzieży ze szkół średnich i gimnazjalnych. Na początku września utworzyliśmy grupę warsztatową, która uczestniczyła w Kursie Kreatywnego Pisania. Złożony był z 5 warsztatów przeprowadzonych przez panią Iwonę Jaźwińską. Celem zajęć było zainteresowanie młodzieży literaturą, pobudzenie refleksji nad istotą słowa pisanego w dzisiejszym świecie oraz nabycie umiejętności piśmienniczych. Była to także dobra zabawa, czas integracji podczas której uczestnicy poznawali tajniki języka polskiego, szlifowali umiejętności pisarskie i ćwiczyli wyobraźnię. Projekt jest nawiązaniem do ubiegłorocznego ,,Laboratorium Słowa” również realizowanego w ramach programu ,,Partnerstwo dla książki”. Dlatego też, teksty powstałe na Kursie Kreatywnego Pisania pojawiły się blogu https://laboratoriumslowablog.wordpress.com/. Zapraszamy do odwiedzania. ,,A chodź… na słóweczko” to również spotkania autorskie skierowane do mieszkańców Łap i okolic. Naszą bibliotekę odwiedzili: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Sławomir Koper, Bogumił Luft oraz Andrzej Meller. Każde ze spotkań poprowadził dziennikarz – Dominik Sołowiej. Szczegółowe relacje z każdego spotkania można znaleźć na stronie internetowej biblioteki – bibliotekalapy.pl. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu przedsięwzięcia: Urzędowi Miejskiemu w Łapach, Fundacji Aktywizacja, szkołom, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, Domowi Kultury, a przede wszystkim młodzieży, za udział, chęć i wielką otwartość na nowe doświadczenia.