Walentynki 2019 r. na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Łapach

Tradycja walentynek zapoczątkowana została w kulturze anglosaskiej w okresie średniowiecza. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku.

Tradycja walentynek zapoczątkowana została w kulturze anglosaskiej w okresie średniowiecza. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Powodem tego mógł być fakt, że mieliśmy swoje własne święto zakochanych, Noc Kupały, która przypadała z 21 na 22 czerwca. Na kresach wschodnich obchodzono także 4 marca drugie święto zakochanych tzw. Kaziuki, czyli dzień św. Kazimierza, w którym dziewczyny piekły specjalne pierniki i ofiarowywały je swoim ukochanym. W dobie wszechobecnej reklamy telewizyjnej i Internetu walentynki stały się powszechnym świętem zakochanych.
W dniu 14 lutego br. członkowie łapskiego UTW spotkali się w restauracji Łapianka na wieczorku karnawałowym poświęconym kilku okazjom. Uroczyście obchodzono Dzień św. Walentego, miniony Dzień Babci i Dziadka oraz zbliżający się Dzień Kobiet. Program słowno-muzyczny przygotowali członkowie sekcji poezji i muzycznej działających w ramach Stowarzyszenia. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, śpiewano, recytowano i żartowano. W trakcie wieczorku zebrani częstowali się karnawałowymi wypiekami oraz kawą i herbatą, Wspólne śpiewanie rozbawiło całe towarzystwo. Rozstaliśmy się w szampańskich humorach.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          UTW