Tydzień Bibliotek w Daniłowie Dużym

W ramach Tygodnia Bibliotek 2019 pod hasłem ,, # BIBLIOTEKA’’ Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym zorganizowała spotkanie z biblioterapeutą panią Małgorzatą Roszkowską. Biblioterapia jest formą działania terapeutycznego, którego głównym założeniem jest wykorzystanie odpowiednio dobranych tekstów literackich. Metoda ta jest szczególnie znacząca w przypadku pracy z dziećmi, ponieważ właściwie dobrane książki mogą oswoić wiele lęków i pomóc w zrozumieniu zasad życia społecznego. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie bajki terapeutycznej pt. ,, Kłopot Leona’’. Bohaterem książki był sympatyczny słonik, który miał bardzo duże uszy i wiele problemów z tym związanych. Dzięki Pani Małgosi przedszkolaki doskonale zrozumiały treść bajki oraz przeżycia bohatera. Celem zajęć było ukształtowanie postawy akceptacji dzieci w środowisku.