Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach

Dnia 13.06.2019r. po raz kolejny członkowie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach zakończyli rok akademicki 2018/2019. Gośćmi seniorów byli sekretarz Urzędu Miasta – Joanna Micota, dyrektor Biblioteki – Barbara Bajda z pracownikami.Na prośbę zebranych, sekretarz urzędu przedstawiła kolejność prac remontowo – budowlanych w centrum miasta oraz założenia budżetu obywatelskiego, które wysłuchano z dużym zainteresowaniem, a następnie dyrektor biblioteki zapoznała słuchaczy z postępem i przebiegiem prac remontowych biblioteki. Prezes UTW podziękowała członkom Stowarzyszenia za zaangażowanie w działalność i udział w spotkaniach organizowanych w 2018/19r. Jakże ciekawym i zabawnym punktem uroczystości był montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez sekcję poezji i sekcję muzyczną. Sekcja muzyczna pod kierownictwem Romana Czecha zaśpiewała ułożony przez słuchaczy hymn Uniwersytetu, a także znane i lubiane piosenki wtórowane wykonawcom przez uczestników spotkania. Podczas prezentowanych scenek rodzajowych i krótkich wierszy przedstawianych przez seniorów z sekcji poezji bawiono się przednio. Występujący studenci wykazali się dużym profesjonalizmem w przygotowanym przez siebie repertuarze. Humory dopisywały, panowała atmosfera relaksu, a artystów nagradzano gromkimi brawami. Kończąc imprezę, prezes Barbara Gogolewska życzyła wspaniałych wrażeń z wakacji oraz zaprosiła na zajęcia w następnym roku akademickim, które rozpoczną się już w październiku.

Zarząd UTW