Spotkanie autorskie z Ewą Karwan – Jastrzębską

W Filii Bibliotecznej w Uhowie jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Karwan – Jastrzębską. Pisarką, autorką literatury dla dzieci i młodzieży , ale również scenarzystką, dziennikarką telewizyjną i radiową. Pani Ewa opowiadała o kulisach powstawania swoich książek, pomysłach i inspiracjach, które czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Powieść “Banda Michałka” powstała na podstawie prawdziwych przygód paczki kolegów jej syna. Pisarka zdradziła nam również swój pomysł na nową książkę, gdzie inspiracją jest jej własny sen. Pani Ewa wprowadziła uczestników spotkania w zaczarowany świat ilustracji. Zostały przedstawione obrazy Doroty Kobiela wykorzystane w książkach. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał kolorową zakładkę ze specjalną dedykacją.