„Mała książka – wielki człowiek” – trwa Ogólnopolska Akcja dla dzieci w wieku 3-6 lat

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do rodziców i ich dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy bierze udziału w Ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do rodziców i ich dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Aby do niej przystąpić i odebrać Wyprawkę, wystarczy zgłosić się do biblioteki w godzinach jej pracy i założyć dziecku kartę czytelniczą. Przystępując do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej potrzebne jest podanie numeru pesel dziecka. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki. Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci. Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl