Zapraszamy na cykl “Tygodnie literackie z różnych stron świata”

Od początku listopada do końca roku, przez osiem tygodni, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy oraz Filie w Uhowie, Daniłowie i Płonce Kościelnej będą realizować swój autorski cykl pod nazwą “Tygodnie literackie z różnych stron świata”, którego celem jest promocja czytelnictwa. Bibliotekarki będą przygotowywać w swoich placówkach wystawki dotyczące literatury z określonego kraju z uwzględnieniem rocznic urodzin lub śmierci znanych pisarzy danej narodowości. W planie mamy następujące tygodnie tematyczne:

02-08.11 – literatura skandynawska

09-15.11 – literatura polska

16-22.11 – literatura rosyjska

23-29.11 – literatura angielska

30.11-06.12 – literatura amerykańska

07-13.12 – literatura francuska

14-20.12 – literatura niemiecka

21-27.12 – przerwa – wystawka książek o tematyce bożonarodzeniowej

28-31.12 – literatura iberoamerykańska

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili facebookowych naszych placówek, ponieważ będą tam umieszczane relacje z każdego tygodnia. Zapraszamy również do bibliotek, aby obejrzeć przygotowane wystawki, poznać twórczość być może nieznanych dotychczas pisarzy z różnych krajów, a także by poszukać nowych inspiracji do czytania.