Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

W środę, 13 października w Bibliotece Publicznej w Łapach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką – Ewą Nowak, którego adresatami byli uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach. Ewa Nowak z wykształcenia jest pedagogiem terapeutą. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad czterdzieści książek jej autorstwa. W 2009 roku powieść „Pajączek na rowerze” otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Również w 2009 roku powieść „Bardzo biała wrona” została uhonorowana tytułem Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literatura młodzieżowa. Kolejną ogłoszoną Książką Roku zastała w 2020 roku powieść Ewy Nowak – „Orkan. Depresja”.

Pisarka często w swoich książkach podejmuje tematy trudne i zarazem bardzo istotne dla dzieci. Jest autorką serii edukacyjno-ekologicznej „Pomóż mi przetrwać”, która została stworzona dla dzieci, aby uczyć je mądrze wspierać przyrodę. Każda książka zawiera opowiadanie, którego bohaterem jest inne zwierzę, planszę edukacyjną oraz sprawdzian wiedzy. O tych właśnie książeczkach Pani Ewa opowiadała dzieciom, zachęcając ich do troski o środowisko naturalne.

Spotkanie autorskie to dla uczniów okazja do zobaczenia pisarki „na własne oczy”. Autorka jest osobą bardzo pogodną i radosną. Z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoich książkach. Serdeczność i otwartość emanowała z jej osoby, co powodowało aktywne uczestnictwo naszych uczniów w spotkaniu. Pani Ewa zachęcała do czytania książek, które są skarbnicą pomysłów na życie, na radzenie sobie z problemami dnia codziennego. Swoją pozytywną energią zaraziła dzieci i dodała im wiary w siebie. Nasi uczniowie chętnie odpowiadali na pytania autorki, a na koniec sami zadawali pytania. Po spotkaniu Ewa Nowak podpisywała swoje książki, składała autografy i pozowała do zdjęć z uczniami.

Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie, której składamy serdeczne podziękowania za możliwość uczestnictwa w takim ciekawym i pouczającym wydarzeniu.

16 września br. gościliśmy w naszej szkole  panią Ewę Nowak. Spotkanie autorskie dla siódmoklasistów było okazją do zobaczenia  na własne oczy pisarki, która tworzy dla dzieci i młodzieży. Autorka jest osobą bardzo pogodną i radosną. Spotkanie rozpoczęła od założenia, że w każdym spotkaniu uczestniczy co najmniej jeden przyszły artysta. Z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoich początkach pisania i obecnej twórczości, zdradzając tajniki swojego warsztatu.

Uczniowie zadawali pytania, na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała. Przede wszystkim chcieli wiedzieć, jak długo pisze się książkę, skąd czerpać inspiracje i czy każdy może zostać pisarzem.

Po spotkaniu pani Ewa Nowak chętnie dawała autografy i podpisywała swoje książki.