Spotkanie z Ewą Nowak – autorką książek dla dzieci i młodzieży

13 października nasza biblioteka gościła Panią Ewę Nowak – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pierwsze spotkanie tego dnia odbyło się w Filii Bibliotecznej w Uhowie, na które przybyli uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. H. Kołłątaja w Uhowie z wychowawczynią. Drugie spotkanie miało miejsce w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy, gdzie zaproszono dwie klasy drugie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Łapach wraz z nauczycielkami. Pisarka w bardzo charyzmatyczny sposób opowiadała o swoich książkach dedykowanych młodszym uczniom. Były to głównie pozycje z serii „Czytam sobie”, Wydawnictwa Egmont, takie jak „Szarka”, „Apollo 11”, „Edison”, czy „Mecz o wszystko”. Autorka zachęcała dzieci do codziennego, regularnego czytania, ponieważ wzbogaca ono słownictwo, rozwija inteligencję emocjonalną, a ponadto zabija nudę! Pod koniec spotkania dzieci miały mnóstwo pytań do naszego gościa na temat tworzenia książek, na które Pani Ewa cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała. Uczniowie podziękowali pisarce za inspirujące rozmowy i wręczyli jej własnoręcznie wykonane laurki, książkę oraz róże. Później każdy miał możliwość zakupienia lub wypożyczenia książek autorki wraz z autografem, a także zrobienia wspólnego zdjęcia. Oba spotkania były bardzo udane – mamy nadzieję, że dzieci będą wracać do biblioteki po książki Pani Ewy Nowak i nie tylko.