Wizyta uczniów z łapskich szkół średnich

W październiku Wypożyczalnia dla Dorosłych miała przyjemność gościć młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach. Były to klasy I i II (I LO) z Paniami Joanną Gratkowską i Ewą Gierałtowską oraz Panem Adamem Karasiewiczem, a także klasa IIB (ZSM) z Panią Dyrektor Barbarą Łabęcką i nauczycielem Moniką Chorko. Młodzież zapoznała się z zakresem działalności Wypożyczalni dla Dorosłych, odwiedziła Oddział dla Dzieci i Czytelnię dla Dorosłych.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć dużą wystawę poświęconą Stanisławowi Lemowi przygotowaną w związku z trwającym obecnie Rokiem Lema. Obejrzeli także prezentację dotyczącą życia i twórczości pisarza. Dodatkową atrakcją okazała się możliwość skorzystania z okularów VR. Można było je przetestować i przenieść się do trójwymiarowej rzeczywistości świata wirtualnego.
Uczniowie chętnie zadawali pytania i interesowali się ofertą naszej biblioteki. Mamy nadzieję, że takie wycieczki wzmocnią w nich chęć do czytania i częstego odwiedzania naszej placówki.