Kolejna edycja projektu Mała książka–wielki człowiek

Nasza biblioteka po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka-wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki, dzięki czemu Oddział dla Dzieci otrzymał nowe materiały promocyjne. Serdecznie zachęcamy naszych małych czytelników wraz z rodzicami do wzięcia udziału w tej akcji promującej czytanie. Aby przystąpić do projektu należy wyrazić chęć udziału w przedsięwzięciu oraz zapisać dziecko w wieku od 3-6 lat do biblioteki. Każdy Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą pięknie zaprojektowaną Kartę Małego Czytelnika oraz książkę „Pierwsze wiersze dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka. Za każde odwiedziny w bibliotece i wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę ze zwierzątkami do naklejania na Karcie Małego Czytelnika, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem oraz niespodziankami potwierdzającymi jego udział w projekcie. W Wyprawce znajdą coś dla siebie również rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
Zapraszamy!!!