Konkurs fotograficzny „Nowa twarz książki – SLEEVEFACE”

Sleeveface konkurs fotograficzny 1

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz dziadków do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Nowa twarz książki – SLEEVEFACE w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku”. Prace należy przesyłać  drogą elektroniczną na adres dzialedukacji@ksiaznicapodlaska.pl w terminie: 07.02.2022-28.02.2022 roku.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii techniką sleeveface*.

*Sleeveface – polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, płyty częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego. To nowoczesny, modny i zabawny pomysł na popularyzację czytelnictwa i biblioteki. Czekamy na twórcze i zaskakujące pomysły.

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, czasopism oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Wzbudzenie zainteresowania księgozbiorem bibliotek Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz zachęcenie do rozwijania fotograficznego hobby.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu: REGULAMIN, Załącznik Nr 1 do Regulaminu, Zezwolenie na wizerunek

Sleeveface konkurs fotograficzny 1