„Aktywny senior – szczęśliwy senior” – integracja międzypokoleniowa na łapskim stadionie

W ramach projektu „Aktywny senior – szczęśliwy senior” 27 września na stadionie łapskim odbyło się spotkanie integracyjno – sportowe członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łapach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach . Spotkanie integrujące pokolenie seniorów z młodymi mieszkańcami naszego miasta rozpoczął Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, który życzył przybyłym miłego spędzenia czasu i dobrej zabawy, akcentując myśl, że na aktywność ruchową nigdy nie jest za późno. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Łapach Małgorzata Roszkowska podkreśliła, że aktywność fizyczna i integracja międzypokoleniowa pozwalają ze sobą współpracować, wymieniać się doświadczeniem i korzystać z nieznanych wcześniej form spędzania wolnego czasu.
Spotkanie rozpoczęło się od lubianego przez seniorów spaceru Nordic Walking. Następnie seniorzy i dzieci uczestniczyli w wielu grach i zabawach sportowych przygotowanych i poprowadzonych przez pracowników Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach. Była wspólna zabawa pełna radości, śmiechu i rywalizacji sportowej. Seniorzy nie ustępowali młodzieży zapałem i wigorem, a wszystkich zawodników zagrzewał do walki gorący doping. Po zmaganiach sportowych integrowano się przy pieczeniu kiełbasek i rozmowie. Rozstając się, obiecaliśmy sobie wzajemnie, że to nie nasze ostatnie spotkanie.
Wiadomo, że człowiek aktywny jest zdrowszy i pełen życia, dlatego projekt „Aktywny senior – szczęśliwy senior” ma na celu zachęcanie seniorów do aktywności na miarę ich potrzeb i możliwości, a także promowanie pozytywnego wizerunku osób starszych i integracji międzypokoleniowej.

UTW w Łapach

Spacer Nordic Walking