Menu Zamknij

Noc Bibliotek 2022

W sobotę 1 października odbyło się VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tym razem pod hasłem „To się musi powieść”. Podobnie jak w latach ubiegłych nasza biblioteka wzięła udział w tym wydarzeniu.
Tegoroczne spotkanie rozpoczął  Dziecięcy Pokaz Talentów ogłoszony przez Oddział dla Dzieci. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili młodzi artyści, którzy zgłosili chęć pochwalenia się swoimi zdolnościami. Dzieci zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Można było też posłuchać gry na flażolecie. Publiczność entuzjastycznie reagowała na każdy występ i nagradzała artystów gromkimi brawami. Niewątpliwie wykonawcy dostarczyli widzom wielu niezapomnianych wrażeń, zaskakując swoimi talentami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Po zakończonym pokazie w Oddziale dla Dzieci na naszych najmłodszych czytelników czekał Festiwal Zabawy. Złożyły się na niego gry i zabawy z książką oraz atrakcja ciesząca się obecnie dużą popularnością,  czyli kolorowe malowanie twarzy. W tym miejscu w szczególny sposób chcemy podziękować młodym wolontariuszom działającym w Klubie Wolontariusza w Łapach za zaangażowanie i pomoc przy prowadzeniu animacji.
Równolegle z zajęciami dla dzieci odbywały się warsztaty tworzenia zapachowych woreczków. Osoby biorące w nich udział poznały różne zapachy, ich działanie na człowieka, a następnie samodzielnie stworzyły kompozycje zapachowe i umieściły je w swoich woreczkach.
W dalszej części imprezy wszyscy goście zostali zaproszeni do Czytelni dla Dorosłych na krótką przerwę i słodki poczęstunek. W międzyczasie w Wypożyczalni dla Dorosłych można było obejrzeć nasze kroniki z dawnych lat.
Gościem specjalnym wydarzenia była Barbara Piekut – projektantka mody i kreatorka marki Mo.Ya fashion. Jej kreacje gościły na wybiegach m.in. w Mediolanie i Paryżu. Uznana projektantka opowiedziała o początkach swojej kariery, o swoich osiągnięciach i marzeniach oraz przybliżyła kulisy pracy nad nowymi kolekcjami. Pani Barbara zwróciła również uwagę na to, jak ważna w dążeniu do sukcesu jest pracowitość i wytrwałość oraz połączenie pracy z pasją.
Noc Bibliotek to doroczne święto bibliotek i czytania, które ma promować biblioteki jako lokalne ośrodki kultury i edukacji z bogatymi zasobami oraz ofertą skierowaną do osób w każdym wieku. Niezmiernie nam miło, że w tym wyjątkowym dniu zaszczycili nas swoją obecnością Burmistrz Łap Pan Krzysztof Gołaszewski oraz Sekretarz Gminy Pani Joanna Micota. Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przybyli i świętowali razem z nami. Kolejne takie spotkanie już za rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Skip to content