Menu Zamknij

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to Święto, które zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, wybitnej pisarki, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników, gdyż nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć przygodę z książką.
Z tej okazji w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy 29 września gościliśmy przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej. Tematem przewodnim naszego spotkania był Żubr Pompik – główny bohater serii książek autorstwa Tomasza Samojlika. Na wstępie dzieci zapoznały się z wyglądem oraz środowiskiem, w jakim żyją żubry – zwierzęta znajdujące się pod ścisłą ochroną. Przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu wysłuchały fragmentów książki pt. „Żubr Pompik” w interpretacji bibliotekarki. Nie zabrakło również swobodnych wypowiedzi oraz zabaw ruchowych.
Mamy nadzieję, że takie akcje jak Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zachęcą dzieci do wypożyczania książek i częstszego odwiedzania naszej biblioteki. Okazji do wspólnego czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy to robić jak najczęściej, gdyż czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
Dziękujemy za miłe spotkanie!

Zajęcia z dziećmi
Zajęcia w Sali Zabaw
Zajęcia w Sali Zabaw
Układanie puzzli
Gazetka promująca akcję
Wystawka książek z serii "Żubr Pompik"
Skip to content