„Wolność i niepodległość” – spotkanie z historią

W ramach obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy przygotowała wystawę zatytułowaną „Wolność i niepodległość”. Z tej okazji 9 listopada złożyli nam wizytę uczniowie klasy III a z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza wraz z nauczycielem Panem Wojciechem Płońskim.

Po zapoznaniu się z materiałami prezentowanymi na ekspozycji młodzież obejrzała film przybliżający tematykę drogi do niepodległości i odbudowy suwerennego państwa polskiego.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie i okazane zainteresowanie. Mamy nadzieję, że udało nam się w przystępny i interesujący sposób przybliżyć młodym ludziom wydarzenia sprzed ponad stu lat, aby mogli lepiej poznać historię naszego kraju.

Przybliżenie zebranym sylwetek "Bohaterów Niepodleglej"
Prezentacja wystawy na I piętrze
Uczniowie zapoznają się z eksponatami zgromadzonymi na wystawie
Goście oglądają wystawę