Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w bibliotece

W pierwszą sobotę listopada w Oddziale dla Dzieci obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczestnikami tego wydarzenia byli najmłodsi czytelnicy biorący udział w cyklicznych zajęciach ph. “Bajkowe poranki”. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do biblioteki przebrane w przepiękne bajkowe stroje.To szczególne święto miało przypomnieć wszystkim – tym młodszym i starszym – jak ważne są bajki w życiu człowieka i że warto do nich powracać. Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji. Nie lada wyzwaniem dla przedszkolaków i ich rodziców było oddzielenie ziarenek grochu od fasoli. Dzięki czemu przez chwilę wszyscy mogli poczuć się jak Kopciuszek. Ponadto dzieci rozwiązywały quizy i zagadki. Wspaniale rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły bajek. Najmłodsi wysłuchali również opowieści pt. ”Sprytny Krawczyk” w interpretacji jednego z rodziców. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Były aktywne, otwarte i wesołe.

Dziękujemy!!!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Miseczki z grochem i fasolą
Dzieci pod okiem rodziców oddzielają groch od fasoli