Menu Zamknij

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Uhowie

    We wtorkowe przedpołudnie spotkałyśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, by porozmawiać o powieści Keitha Stuarta pt. “Chłopiec z klocków”. Jest to historia rodziny, w której syn ma autyzm, a jego zaburzenie bardzo utrudnia wszystkim codzienne funkcjonowanie. Ponadto cierpi przy tym relacja małżeńska i dochodzi do rozpadu związku. Ojciec, który ma największy problem z tym, aby zrozumieć syna, szuka jednak sposobu na naprawienie relacji z dzieckiem i udaje mu się to. Okazało się, że książka wzruszyła niektóre Klubowiczki do łez – może dlatego, że ta historia brzmi niesamowicie autentycznie, gdyż jest oparta na faktach. Większość opisanych sytuacji pochodzi z życia samego autora, który również ma syna ze spektrum autyzmu.

      Rozmawiałyśmy o tym, jak trudno musi być rodzicom takiego dziecka, ale przede wszystkim samemu dziecku, które nie do końca rozumie, dlaczego jest inne. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak bezwarunkowa miłość i wsparcie od rodziców.

      Książka “Chłopiec z klocków” stanowi skarbnicę pięknych, życiowych cytatów, złotych myśli. Jedna z pań cytowała nam wybrane fragmenty, które zrobiły na niej największe wrażenie, a wśród nich były te dwa zdania: “Życie to przygoda – nie spacer. Dlatego jest takie trudne.” Cieszmy się więc tym, co mamy i bądźmy dla siebie dobrzy. A książkę oczywiście polecamy – jest cudowna!

Klubowiczki DKK w Uhowie
Skip to content