Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem

Na zwieńczenie realizowanego zadania pn. „Mickiewicz 2022”, 24 listopada odbyło się spotkanie autorskie. Odwiedził nas dziennikarz, autor książek dla dzieci i dorosłych, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer, poeta, felietonista, laureat tytułu ”Mistrz Mowy Polskiej”, człowiek wielu talentów. W dwóch słowach – Artur Andrus. Prowadzącym był zaprzyjaźniony z naszą biblioteką pracownik Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku – Dominik Sołowiej.

Rozmawialiśmy o pisaniu książek, różnicach w słowie pisanym i mówionym, wadze rozmowy z drugim człowiekiem oraz umiejętności uważnego słuchania. Andrus podkreślał, że niezwykłość odnajduje w codzienności, a inspiracje czerpie z błahostek.

Padło wiele pytań od publiczności, między innymi o najnowszą książkę „Koneserzy kolejnego dnia, czyli Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa”. Nasz gość udzielał również rad, jak efektywnie występować publicznie i stwierdził, że czasem warto najpierw coś powiedzieć, a dopiero później to przemyśleć. Ta taktyka postawiła wielokrotnie artystę w bardzo ciekawych sytuacjach. Ani na chwilę nie straciliśmy dobrego humoru, ponieważ wieczór wypełniony był anegdotami i ciętymi ripostami.

Na zakończenie spotkania Artur Andrus podpisał książki, płyty, zdjęcia oraz złożył wpis do kroniki naszej biblioteki. Była to również okazja do krótkiej rozmowy oraz wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Uczestnicy wydarzenia wychodzili bardzo zadowoleni ze spotkania i zmian, które zauważają w funkcjonowaniu naszej biblioteki, ochoczo wyrażali chęć wzięcia udziału w podobnych wydarzeniach w przyszłości.

Dziękujemy za obecność!

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Małgorzata Roszkowska, Dominik Sołowiej i Artur Andrus witają zgromadzonych
Artur Andrus i Dominik Sołowiej w trakcie spotkania autorskiego
Uczestnicy spotkania autorskiego
Artur Andrus składa autograf