Odjazdowy Bibliotekarz 2023

14 czerwca 2023, mimo niesprzyjającej aury, spod budynku biblioteki wyruszył rajd rowerowy w ramach akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Udział wzięli pracownicy biblioteki na czele z Panią Dyrektor Małgorzatą Roszkowską oraz członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach.

Ze względu na pogodę zmieniłyśmy wstępnie ustaloną trasę na krótszą i postanowiłyśmy, że zamiast do Borowskich, wybierzemy się na nowo otwartą wieżę widokową w Uhowie. Nasz przejazd pod samą wieżę zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Łapach, za co serdecznie dziękujemy.  Wszystkim rowerzystkom udało się wejść na sam szczyt konstrukcji niemal bez zadyszki i razem mogłyśmy podziwiać rozlewiska Narwi oraz panoramę okolicy. Uczestniczki rajdu były pod dużym wrażeniem zarówno widoków, jak i samego obiektu. Gdy zeszłyśmy z wieży, niebo się rozchmurzyło, więc mogłyśmy niespiesznie dotrzeć do mety, którą obrałyśmy na plaży w Uhowie. Czekało już tam na nas rozpalone ognisko, o które zadbał dla nas Dyrektor Ośrodka Kultury Fizycznej Pan Przemysław Jaroszewski i jego pracownicy – jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Na plaży czekali także pozostali członkowie UTW, którzy dojechali do nas autem z prowiantem. Wspólne biesiadowanie było pełne radosnych rozmów, spostrzeżeń i żartów.

Wspaniale było kolejny raz spotkać się na trasie „Odjazdowego Bibliotekarza”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za udział w naszej akcji i zapraszamy za rok!

Przygotowania przed rozpoczęciem jazdy
Początek rajdu – ruszyliśmy!
Uczestnicy w trasie
Pamiątkowe zdjęcie na moście