Konkurs powiatowy „Mój list do Fredry” – rozstrzygnięty

8 listopada w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyło się podsumowanie konkursu powiatowego ph. “Mój list do Fredry”, który został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie i Książnicę Podlaską.

Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie pracy plastycznej będącej ilustracją do dowolnie wybranego przez siebie utworu Aleksandra Fredry. Odbiorcami  były  dzieci z Powiatu Białostockiego. Do Książnicy Podlaskiej z całego powiatu wpłynęły 102 prace. W tym 63 pochodziły z terenu Miasta i Gminy Łapy. Z czego jesteśmy bardzo dumni. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców, wśród których znaleźli się reprezentanci naszej gminy:

Nikola Butkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach zajęła II miejsce,
Anna Karpowicz, Emilia Łupińska ze
SP Łupiance Starej oraz Kalina Zatyka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach otrzymały wyróżnienia.

We wtorkowe przedpołudnie 14 listopada w Bibliotece Publicznej zostały uroczyście wręczone dyplomy i upominki osobom nagrodzonym oraz dyplomy i nagrody pocieszenia wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie. Ponadto klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 2, z której pochodziło najwięcej prac w nagrodę uczestniczyła w warsztatach plastycznych z ilustratorką Magdaleną Sadowską.

Składamy podziękowania dla szkół z terenu Miasta i Gminy Łapy, które brały udział w konkursie “Mój list do Fredry”, a były to: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łapach, Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łapach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łapach, Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej oraz Szkoła Podstawowa w Uhowie.

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach ogłaszanych przez naszą bibliotekę.

Wystawa prac konkursowych
Laureatka II miejsca w konkursie