Warsztaty plastyczne z ilustratorką książek – Magdaleną Sadowską

14 listopada 2023 mieliśmy przyjemność gościć ilustratorkę książek – Magdalenę Sadowską, która jest absolwentką Liceum Plastycznego w Supraślu, a obecnie studiuje grafikę na Politechnice Białostockiej. Magdalena zilustrowała m. in. serię książek o Jagodzie autorstwa Wioli Michońskiej i na tym nie zamierza poprzestać.
Nasz gość poprowadził warsztaty plastyczne – najpierw w Filii Bibliotecznej w Uhowie, a następnie w Oddziale dla Dzieci w bibliotece w Łapach. Uczestnikami warsztatów w Uhowie byli uczniowie klasy IV i V, natomiast w Łapach były to dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz kilka zaproszonych osób (dzieci biorące udział w konkursie “Mój list do Fredry”). Uczniowie mieli okazję stworzyć swoje jesienne rysunki na podstawie wskazówek ilustratorki, która była pod wrażeniem kreatywności i zdolności plastycznych dzieci. Powstały piękne prace, które można będzie wkrótce obejrzeć na szkolnych korytarzach lub/i w galerii Oddziału dla Dzieci w Łapach. Warsztaty zostały zorganizowane i sfinansowane przez Bibliotekę Powiatu Białostockiego, za co serdecznie dziękujemy.

Spotkanie w Uhowie
Wskazówki od ilustratorki
Prace powstające podczas warsztatów
Praca ilustratorki