Spotkanie z Panem Sławomirem Krassowskim właścicielem firmy „Eska” w Łapach.

16 lutego 2010 r. w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie w ramach „Lekcji z przedsiębiorczości” zorganizowane przez Mały Inkubator Przedsiębiorczości i Punkt Informacji Biznesu. Gościem spotkania był Pan Sławomir Krassowski właściciel firmy „Eska”. Zapoznał on młodzież z zasadami prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług internetowych. Pan Sławomir opowiedział, iż jego firma kładzie nieustanny nacisk na to by dostarczane przez nich usługi były na jak najwyższym poziomie. Realizuje to poprzez inwestycje w technologię, permanentne polepszanie i rozbudowę własnej sieci teleinformatycznej, szkolenie personelu oraz zapewnienie szybkiego i profesjonalnego serwisu technicznego. Firma kieruje się w stronę polepszania usług przy jednoczesnym obniżaniu kosztów dla użytkowników. Wychodząc naprzeciw nieustannej potrzebie konkurencyjności, śledzi na bieżąco rynek nowości teleinformatycznych, wdrażając oraz udoskonalając swoje usługi. W trakcie spotkania uświadomił młodzieży bazując na konkretnych przykładach jak długa jest droga od pomysłu do założenia własnej firmy.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie drugich klas Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach z opiekunami. Młodzież z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wysłuchała praktycznych rad przedsiębiorcy prowadzącego własną firmę w Łapach.