Przedszkolak w bibliotece – uroczyste zakończenie

Każdy rodzic chce, by jego dzieci wyrosły na mądrych i kochających ludzi. Jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dziecka jest niewątpliwie czytanie mu książek. Czytanie stymuluje rozwój mowy i usprawnia pamięć, kształtuje wrażliwość moralną dziecka. W ten sposób rodzice inwestują w intelektualny rozwój swoich dzieci, ponieważ te, którym rodzice regularnie czytają szybciej się rozwijają, łatwiej przyswajają wiedzę o świecie i ludziach, a także czują się bezpieczne i kochane.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy podejmuje szereg działań na rzecz popularyzacji książki wśród dzieci i młodzieży. Do obcowania z książką zachęcamy szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym organizując stałe zajęcia biblioteczne pn. „Przedszkolak w bibliotece” dla dzieci w wieku 3-5 lat.

W bieżącym roku szkolnym w trakcie zajęć dzieci poznały nowe przygody bohaterów ulubionych bajek, które były inspiracją do wykonywania prac plastycznych. Bawiły się i tworzyły ciekawe budowle według własnych pomysłów wykorzystując w tym celu klocki rehabilitacyjne. Uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, doskonaliły umiejętności kulinarne wykonując szaszłyki owocowe.

Na ostatnich zajęciach, które odbyły się 19 maja 2010 r. wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę kolorowe książeczki, dyplomy, oraz materiały promujące czytanie książek.

Dzięki różnorodnym i ciekawym formom pracy z dziećmi biblioteka stała się dla przedszkolaków magicznym miejscem. Tutaj dzieci wyciszają się, potrafią uszanować obecność innych osób. Są bardzo zaangażowane, otwarte i spontaniczne.

Mamy nadzieję, że dzieci te również w przyszłości będą aktywnymi czytelnikami biblioteki i będą wiedziały, jak należy korzystać z jej zbiorów, a czytanie książek będzie im kojarzyć się z czymś przyjemnym.