Łapy będą czytać…

CZYTAJMY DZIECIOM KSIĄŻKI

“Naród, który mało czyta, mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje”
Jim Trelease

Ważnym czynnikiem kształtującym rozwój człowieka są książki. To one nie tylko dostarczają wiedzę o rzeczywistości, o świecie, ale pełnią rolę wychowawczą gdzie dziecko poznaje normy moralne, odróżnia dobro od zła. Książki wprowadzają w świat sztuki, rozwijają wyobraźnię, bogacą słownictwo, wprowadzają w wielkie tradycje kultury.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy włącza się w realizację projektów inicjowanych m.in. przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, które poświęcają wiele uwagi wczesnym kontaktom małego dziecka z książką i biblioteką.  W dniach 29 maja – 5 czerwca br po raz kolejny zainaugurujemy już Jubileuszowy X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom oraz I Międzynarodowy Tydzień Czytania Dzieciom. Prosimy całą społeczność Łap o aktywne włączenie się w jego realizację:

– 29 maja – Kościół pw. Św. Piotra i Pawła w Łapach, godz. 9.30
– Kościół pw Św. Krzyża w Łapach, godz. 15.00
– 30 maja – Państwowa Straż Pożarna w Łapach, godz. 10.00
– 31 maja  – aktorzy Teatru ART-RE z Krakowa – Dom Kultury w Łapach, godz.
–  2 czerwca – Burmistrz Łap – Dom Kultury w Łapach, godz. 9.00
–  3 czerwca – wolontariusze z Gimnazjum Nr 1 w Łapach czytają dzieciom

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom! 20 minut dziennie. Codziennie!

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy, ul. Nowy Rynek 15 w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godz. 10.00 – 18.00, w środy, soboty w godz. 10.00 – 15.00 oddzbibllapy5@wp.pl , www.bibliotekalapy.pl