NARODOWE CZYTANIE. ALEKSANDER FREDRO

6 września 2013 r. ( piątek) – godz. 11:00

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
    Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy przyłącza się do akcji i w związku z tym zapraszamy do wspólnego, głośnego czytania utworów Aleksandra Fredry, który został patronem 2013 roku.
    To wydarzenie połączy pokolenia – wszak Fredro pisał dla wszystkich, a że spod jego pióra wywodzą się najlepsze komedie wszech czasów, gwarantujemy dobrą zabawę !

Czekamy 6 września 2013 r. o godz. 11:00 w Oddziale dla Dzieci.