„Gdzie nas stopy zaniosą, czyli wakacyjne podróże po Europie”

W każdą lipcową i sierpniową środę w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbywały się zajęcia z cyklu „Gdzie nas stopy zaniosą, czyli wakacyjne podróże po Europie”. Tematem przewodnim naszych cotygodniowych spotkań były europejskie kraje takie jak: Wielka Brytania, Austria, Belgia , Francja, Hiszpania, Irlandia i Niemcy. Ponieważ biblioteka to zbiory książek i czasopism, swą ofertę zaczynaliśmy od wspólnego czytania bajek. W trakcie wakacyjnych spotkań odbywały się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci doskonaliły swoje umiejętności manualne. Oglądając pokaz multimedialny uczestnicy wakacyjnych szaleństw zapoznali się z położeniem danego kraju, najważniejszymi miastami, rzekami i górami, podziwiały najpiękniejsze zabytki oraz specjały kuchni charakterystyczne dla omawianego państwa. W ramach zajęć ph. „Trzymaj formę ponad normę” zaproponowaliśmy uczestnikom aktywność fizyczną w postaci zabaw ruchowych i gimnastyki porannej. Z prac plastycznych wykonanych przez dzieci powstała duża wystawa, którą można obejrzeć w holu biblioteki. Każdemu ze spotkań towarzyszyły gry, zagadki, rebusy, łamigłówki, surfowanie po Internecie oraz zabawy z chustą i tunelem animacyjnym.  Łącznie w 8 spotkaniach uczestniczyło 62 osoby.
Wakacje już dobiegły końca, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.