Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim i podsumowanie konkursu plastycznego

28 maja 2013 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy miała zaszczyt gościć Łukasza Wierzbickiego – autora książek dla dzieci i młodzieży.  W spotkaniu wzięło udział 70 dzieci – byli to uczniowie Szkół Podstawowych Nr 1,  Nr 2 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łapach.

Na początku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu powiatowego ,,Zapraszam do mojej biblioteki”. Dwie prace wygrały i zostały wysłane na dalszy etap do Biblioteki Powiatowej, dwie zaś zostały wyróżnione. Nagrody otrzymały: Zofia Dobkowska i Izabela Brzozowska z klasy VB – Sz. Podst. Nr  2, wyróżnieni natomiast zostali: Aleksandra Kalinowska z kl. VA -Sz. Podst. Nr 2 oraz Tomasz Leżanka z kl. IVA ze Sz. Podst. Nr 1.  Nagrodami ufundowanymi przez Bibliotekę były albumy z najpiękniejszymi miejscami Polski i Świata.

Potem przyszedł czas na spotkanie autorskie. Pisarz, Łukasz Wierzbicki, który słynie nie tylko ze swoich książek, ale również z niezwykłych spotkań autorskich stanął na wysokości zadania – jego żywiołowy i humorystyczny występ był połączeniem kabaretu, inscenizacji historycznej i wykładu – całości dopełniała ciekawa prezentacja multimedialna. Pisarz sprawił, że dzieci od samego początku brały czynny udział w występie  – odgrywając role bohaterów z książek pana Wierzbickiego czuły się nie tylko zaangażowane w spotkanie ale też zaintrygowane losami Kazimierza Nowaka (opisanych w książce Afryka Kazika), czy też niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa (książka Dziadek i Niedźwiadek. Historia prawdziwa). Uczestnicy spotkania bawili się wspaniale, a pod koniec pisarz przypomniał nam wszystkim o tym, że najważniejsze w naszej podróży życia jest to, aby mieć przy sobie kogoś bliskiego, kogoś z kim możemy dzielić nasze marzenia i szczęście.

Na zakończenie autor otrzymał upominki wykonane przez uczniów, uczestnicy natomiast dostali autografy w książkach i na ulotkach. Mogli też zrobić pamiątkowe zdjęcie   z pisarzem.

Ciepła i miła atmosfera spotkania, doskonała zabawa i pełne humoru opowieści z pewnością na długo zostaną w pamięci nie tylko dzieci ale i dorosłych.