XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Uhowie

Zakończyliśmy XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego hasło brzmiało „Czytanie – mądra rzecz”. Filia Biblioteczna i Szkoła Podstawowa w Uhowie, łącząc swe siły, również włączyły się w jego obchody. Czytaliśmy zarówno najmłodszym dzieciom, jak i tym nieco starszym. Wiek wszak nie gra tu roli. Przy „Córce Czarownic” Doroty Terakowskiej było poważnie i refleksyjnie, zaś przy „Zosi z ulicy Kociej na tropie” Agnieszki Tyszki, „Niesfornym alfabecie” i „Kacperiadzie” Grzegorza Kasdepke – zabawnie, a „Ostrożnie” uczyło najmłodsze dzieci, czego unikać, by wystrzec się niebezpieczeństwa. Czytajmy więc dzieciom codziennie, nie tylko w Tygodniu Głośnego Czytania, bo to naprawdę mądra rzecz. Filia Biblioteczna w Uhowie dziękuje wszystkim nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Uhowie, którzy zaangażowali się w obchody Tygodnia Czytania, za owocną współpracę.