Akcja: e-motywacja „Radości codzienności” – spotkanie z Heleną Norowicz

W czwartek 5 listopada 2015 roku w łapskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Fundacji Orange „akcja e-motywacja”. Tym razem tematem webinarium były ,,Radości codzienności”. Gość specjalny to aktorka teatralna i filmowa Helena Norowicz, która w wieku 80 lat została modelką. Od dzieciństwa fascynowała się sportem i gimnastyką. Jako absolwentka łódzkiej Szkoły Teatralnej przez większość kariery związana była z Teatrem Studio. Zagrała m.in. w „Dekalogu IV” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Matce Teresie od kotów” Pawła Sali.
Przejście na emeryturę po intensywnej karierze zawodowej nie należało do najprostszych. Pomogły gimnastyka i praca na działce, dlatego aktywność fizyczną i umysłową Pani Helena uważa za najlepszy sposób na dobrą formę. W wieku 80 lat Helena Norowicz została modelką. „Zastanawiałam się, czy sobie poradzę. Ale powiedziałam samej sobie: Potraktuj to jak aktorskie wyzwanie. I spróbowałam”. W dniu 22 października br. na gali magazynu Elle odebrała nagrodę Ikony Stylu przyznanej przez redakcję magazynu i czytelników. Podczas transmisji rozmawiano o drobnych przyjemnościach, które spotkać możemy na swojej drodze każdego dnia. Wszyscy szukamy szczęścia, sukcesów, spełnienia… a może wcale nie musimy? Może są gdzieś obok zupełnie niezauważone? Może moglibyśmy się do nich od czasu do czasu uśmiechnąć? Celem spotkania było pokazanie, że w codzienności znaleźć możemy wiele drobnych przyjemności, które skutecznie dodadzą kolorów nawet, kiedy niepogoda dopisuje w duchu… i za oknem. Gościem kolejnego spotkania, będzie Ewa Nowicka-Rusek, profesor antropologii. Zapraszamy do biblioteki w czwartek 19 listopada na godz. 11.00.