Seniorze – aktywnie sięgnij po zdrowie

Ośrodek Kultury Fizycznej zorganizowania spotkania studentów, miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w celu wspólnego obejrzenia filmu pt. Seniorzy na Orlikach.

Jak zwykle pozytywnie przyjęła Miejska Biblioteka Publiczna ofertę złożoną przez łapski Ośrodek Kultury Fizycznej zorganizowania spotkania studentów, miejscowego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w celu wspólnego obejrzenia filmu pt. Seniorzy na Orlikach. W przytulnej czytelni zaadaptowanej (6 listopada br.) na salę projekcyjną, zebrało się kilkanaście studentek, które uznały tematykę za ważną. Sam film był, jedynie, pretekstem do szerszej dyskusji, w której uczestniczył również Adam Protasiewicz z OKF. Główną jej tematyką było przełamywanie tzw. lenistwa ruchowego jako istotnego czynnika powstawania ryzyka chorób przewlekłych oraz najróżniejszych sposobów aktywności dostępnych w naszym mieście.
Główną konkluzją spotkania była możliwość wykorzystania, przez seniorów, obiektu miejscowego ,,Orlika 2012,, w okresie letnim jako miejsca uprawiania ćwiczeń gimnastycznych oraz gier ruchowych. Zakres podjętych działań ma być ustalony przez samych zainteresowanych w nich udziałem, natomiast za jego realizację odpowiedzialny będzie OKF.

(OKf)