Łapy – nasze miasto jego bohaterowie i mieszkańcy

Z okazji niedawnej rocznicy obchodów odzyskania niepodległości i 90 rocznicy nadania praw miejskich Łapom, Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z uczniami Gimnazjum nr 1 im. ppłk. Stanisława Nilskiego – Łapińskiego w Łapach. Gościem była Pani Dorota Kondratiuk dyr Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach, prezes Łapskiego Towarzystwa Regionalnego. W pokazie multimedialnym zaprezentowała młodzieży historię naszego miasta, ludzi, budynków, pomników oraz zmiany zachodzące w nim na przestrzeni lat.Jest inicjatorką kwesty organizowanej od pięciu lat przez Łapskie Towarzystwo Regionalne „Ocalić od zniszczenia”, która ma na celu renowację zabytkowych nagrobków na łapskim cmentarzu. Łapskie Towarzystwo Regionalne poczuwa się do dbania o zabezpieczania śladów naszej lokalnej historii ze względu na walory estetyczne oraz historyczne. Spotkanie uświadomiło uczniom jak silna jest obecność historii w naszym mieście i potrzeba pamięci o miejscu, z którego pochodzimy. Mamy nadzieję, że to nie jest ostatnie spotkanie tego typu. Z niecierpliwością czekamy na następne i dziękujemy za przybycie.