Jesteśmy kreatywni i pomysłowi – warsztaty dla młodzieży w bibliotece

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to więcej niż jeden tydzień w roku, to działania na rzecz promowania przedsiębiorczości wśród mieszkańców całego świata, niezależnie od wieku czy płci. Co roku współtworzą go firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, szkoły i uczelnie oraz osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Ciekawym działaniem promującym przedsiębiorczość wśród młodzieży gimnazjalnej były zorganizowane w łapskiej bibliotece wspólnie z Inkubatorem Przedsiębiorczości kreatywne warsztaty pt. „Kreatywni na co dzień”, które przygotowała i poprowadziła dyr Magdalena Perkowska-Szymanowicz. Kreatywność często wynika z przekonania, że świat można zmieniać na lepsze, sprzyja otwartemu poszukiwaniu nowych możliwości oraz pozwala utrzymać właściwy stosunek do siebie i innych. Podczas warsztatów młodzież miała okazję przekonać się o tym. Uczniowie chętnie włączali się do proponowanych zadań rozwijając swoje kreatywne myślenie. Wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością w poszukiwała nowych rozwiązań. Ważną rolę odgrywała tu wiara we własne pomysły i optymizm. Podsumowując warsztaty można wywnioskować, iż myślenie twórcze prowadzi nas do bardziej atrakcyjnego, łatwiejszego a często pełnego sukcesów życia. Pamiętajmy – warto uruchamiać kreatywne myślenie.