,,Biblioteka inspiruje” – XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Wypożyczalni dla Dorosłych

Za nami kolejny Tydzień Bibliotek. Tym razem organizowany pod hasłem ,,Biblioteka inspiruje”. Z tej okazji w dniach od 8 do 15 maja Wypożyczalnię dla Dorosłych odwiedziło wielu różnych gości. Byli to uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Łapach, I LO w Łapach oraz mieszkańcy Łap. Odbyło się spotkanie autorskie z Anetą Zamojską, która mówiła o psychologii osiągania celów, zakończyliśmy również cykl spotkań ,,Czytamy i oglądamy Sienkiewicza” organizowanego w ramach Roku Sienkiewicza. Z racji, że hasło Tygodnia Bibliotek brzmiało ,,Biblioteka inspiruje”, lekcje biblioteczne dotyczyły młodych kreatywnych ludzi działających w sieci. Pokazaliśmy, że książka istnieje w Internecie i że jest przedmiotem zainteresowań młodzieży, która tworzy wspaniałą społeczność. Lekcje zostały przeprowadzone pod hasłem: ,,Booktuberzy, youtuberzy, blogerzy czyli o książkowym szaleństwie w Internecie”. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy młodych ludzi do czytania książek i częstego korzystania z naszej biblioteki!